Longrun.cz - Longrun.cz

Články

Vytisknout

Dokázaly to také

Zde je seznam žen, které se nenechaly svázat tradičními mýty a pověrami. Dokázaly si najít na sportování čas i sílu i po tom, co se jim narodily děti a nedaly prostor lenosti a výmluvám. Není důležité, zda jsou olympijskými vítězkami či úplně neznámé, obsazují první, pátá či dvacátá místa.

Máte pocit, že také vaše jméno by v seznamu nemělo chybět? Znáte jinou ženu, na kterou by se tu nemělo zapomenout? Svůj tip napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Soňa BARTOŇOVÁ Cyklistka a triatlonistka si užívá svou „cyklomateřskou“ již s druhým dítětem. Není hlídání? Pouhopouhá výmluva těch, které to ještě nezkusily. Je tu přece vozík za kolo!

Lenka BOROVIČKOVÁ Nechybí na tradičních závodech, ponejvíce v terénu, kde obsazuje přední místa. Daří se jí také v orientačním běhu. Nezastavily ji ani dvě, dnes už ne zcela malé děti. Pouze trochu zpomalila a za měsíc se opět objevila na startu.

Kim CLIJSTERS, hvězda světového tenisu se po dvou letech a avizovaném konci kariéry vrátila a už jako matka vyhrála US Open 2009.

Suzy COLE (Austrálie), mistryně světa v kategorii Masters 2009 na 2000m přek. ŠEST dětí jako stupínky s dvouletým odstupem, štíhlá figura, věčný optimismus a hodně rychlé nohy. A pak že to nejde!

Barbora DIBELKOVÁ Česká reprezentantka v chůzi a zároveň studentka medicíny se dokázala vyhrát mistrovství republiky necelé tři měsíce po porodu svého syna Matěje.

Jiřina ČERMÁKOVÁ a tým pozemních hokejistek, stříbrný z olympiády v Moskvě z roku 1980. V době olympiády měla dvě malé děti. A nyní? Léta navíc nejsou žádným problémem. Olympijská parta vydržela téměř ve stejném složení. Každý týden se nestárnoucí holky scházejí, aby si zahrály. Super, super, super!

Kamila GREGOROVÁ Když jsem o ní ještě nevěděla a Kamila vyhrála Senohrabský kros s ohromným náskokem, myslila jsem si v první chvíli, že si to někde zkrátila. Když toho vyhrála v blízké době více, bylo nad slunce jasné, s kým máme tu čest. Tři dětičky – a že jí to běhá!

Olga FIKOTOVÁ-CONOLLY, olympijská vítězka v hodu diskem v australském Melbourne dokázala čtyřikrát porodit a čtyřikrát závodit na olympiádě. Klobouk dolů!

Marie HANÁKOVÁ – Běhat začala až v šedesáti(!) a přesto získala mnoho cenných kovů z evropských a světových šampionátů ve svých kategoriích na dlouhých tratích. Ve svých 82 letech mohla být nejstarší ženou (nejen) Newyorského maratónu. Týden před startem jí v tom však zabránila těžká autohavárie. Vzpamatovala se po ní, několik posledních let svého života již však bohužel běhat nemohla.

Ingrid KRISTIANSEN Norská světová rekordmanka na 10km a maratón v osmdesátých letech lehce trénovala ještě několik dní před porodem zdravého syna. Trénink zahájila již po devíti dnech a za pět měsíců vylepšila světový rekord v maratónu.

Jarmila KRUŽÍKOVÁ – matka pěti dětí od šesti do dvaceti let. Úspěšně absolvovala dva maratóny. Pravidelně běhá a můžete se s ní setkat na mnoha kratších běžeckých závodech.

Táňa METELKOVÁ - Dlouholetá stálice, reprezentantka v bězích do vrchu a krosu se ani po třech mateřstvích s téměř minimálními přestávkami nijak nezpomalila.

Kateřina NEUMANNOVÁ Představovat jednu z našich nejlepších sportovkyň světového formátu by bylo nošením dříví do lesa.

Anna Carin OLOFSSON Švédská biatloniostka, která pravidelně obsazuje přední příčky Světového poháru, nevynechala ani sezónu, kdy se stala matkou. Ještě v pátém měsíci závodila, přičemž už se musela do střelby naležato položit trochu stranou… a do další sezóny se vrátila jako královna. Rozdíl? Jen si všimněte usměvavé dětské tvářičky na hledáčku její flinty.

Helena POBORSKÁ Tři děti a hodně rychlé nohy. Z kondiční běžkyně se vypracovala v reprezentantku v bězích do vrchu!

Jana POŽGAYOVÁ Trojnásobná matka dnes už velkých dětí rozhodně nechybí na řadě závodů. Drobnou postavu, úsměv na líci, optimismus a nadšení zaručeně nepřehlédnete.

Paula RADCLIFFE Současná světová rekordmanka v maratónu pobouřila anglické dámy tím, že se ještě v sedmém měsíci proběhla ve startovním dresu s číslem na hrudi. Překonala zranění zad, které se jí přihodilo čtyři měsíce po porodu a v době, kdy její dcera Isla dělala první krůčky, opět vyhrála Newyorský maratón. A má ještě k tomu synka!

Vanda RIBEIRO Tato drobná Portugalka vyhrála jakoby mimochodem steepla na veteránském ME, na patnáctistovce jí cenný kov utekl jen o vlásek…a přímo na místě s sebou měla malou, tehdy sotva roční holčičku!
Hana SVĚCHOTOVÁ Kde je Hanka, tam nechybí pohoda. Tři synové, tři jablka, která nepadla daleko od stromů – závodí tu celá rodina. Jen houšť!

Ludmila ŠUNOVÁ Kdo by neznal tuto sympatickou Slovenku v kroji, ozdobu mnoha závodů včetně tradičního Pražského maratónu. Ač svou životní pouť již dokončila, má ve své sbírce mnoho startů na všech šesti kontinentech. Ano, skutečně šesti. Úspěšně doběhla maraton i na Antarktidě.

Pavlína VOSTATKOVÁ Stálice našeho sprintu, ještě donedávna stále na čelních místech atletické extraligy - a matka dvou dětí.

Radka ZBÍRALOVÁ Když jsme se společně vracely vlakem z Pardubického vinařského půlmaratonu (já s tehdy dvouměsíční Ladou a Matýsek s námi), povídaly jsme si na téma běhání a děti. Měla tehdy jednoho už velkého kluka, spoustu obav co se může stát a zda opravdu jde skloubit běh s děťátkem, a…než se rok s rokem sešel, Radka si užívá druhého, již aktivního mateřství!