Můj běh - Longrun.cz
Vytisknout

Můj běh

Běh a závodění je pevnou součástí mého života, a to i přesto, že se v lize setkávám s běžkyněmi o celou generaci mladšími. Stále se mi daří zlepšovat své výkony!

V mistrovských soutěžích závodím za Sokol Plzeň-Petřín.

Na většině ostatních závodů se ve výsledkových listinách objevuji v dresu longruňáckém, a někdy také jako Longrun/Kerteam.

Můj trénink

Kovářova kobyla chodí bosa, a tak přesto, že mnohým s tréninkem dobře poradím, sama opravdu potřebuji, aby mně někdo honil. Tím lépe, motivujeme-li se navzájem ve skupině běžců podobné výkonnosti.

Dlouhá léta jsem se trénovala sama, ale lenost je přirozená lidská vlastnost…a tak nebyl problém v mnoha kilometrech klusu, kdy jsem si leccos probrala v hlavě, ale především v běhání úseků, které jsou pro další zlepšování nezbytné. Ne vždy jsem se donutila…a ani ve své tréninkové skupině jsem nenašla dost rychlého sparringpartnera.

…a tak jsem si našla trenéra, i když trénuji jiné lidi.

V sezonách 2009-11 jsem tak trénovala u Zdeňka Smutného. Hned v té první jsem posunula svá osobní maxima, včetně prolomení magické hranice 40 minut na desítce. Další roky byly slabší, mezitím se ale narodila malá Lada, a tak je to vcelku logické.

Problém však znamenala vzdálenost – neměla jsem možnost trénovat se skupinou. Zdeňkova „stáj“ na Moravě by sice pro mne byla ideální, ale tam je to z Prahy a později také z Pětihost hodně daleko. Takže jsem si vše podle tréninkových plánů odběhala sama. To nejde vydržet dlouho, později se přidaly zdravotní problémy a nešlo to skoro vůbec.

O Kerteamu s Honzou Kervicerem v čele jsem uvažovala nějakou dobu, ale jezdit do prahy na dráhu se mi zprvu moc nechtělo. A jak zvládnout tréninky (které mají svůj pevný čas) s dětmi? Zlom ale nastal až v létě 2011, kdy jsem se rozhodla to zkusit. Skupina ohromně motivuje. Tak jsem se uchytila. Uvidíme, co přinesou následující roky

A konečně, v době, kdy jsem běhala sprinty, jsem se nejvíce zrychlila u trenérů Otakara Faltuse a Antonína Kábeleho. Všem svým trenérům i sparringpartnerům (a sparringpartnerkám) touto cestou moc a moc děkuji!