Longrun.cz - Longrun.cz

Články

Vytisknout

Aktuální kursy a semináře

Kursy a semináře

Zde nabízíme kursy, školení a semináře na různá témata. Nestanovujeme (až na výjimky) termíny konání akcí, ale těšíme se na Vaše přihlášky o jednotlivé akce. Po přihlášení dostatečného počtu zájemců s vámi vybereme vhodný termín a lokalitu. Chcete mít svůj kurs rychleji a za levnější peníz? Sežeňte své kamarády, aby se kapacita dříve naplnila!
Členky MAMINA klubu, Longrun fandové a reprezentanti mají na všechny jednodenní kursy a semináře 100,-Kč slevu, na vícedenní akce až 30%.


Ti, kteří seženou na kurs či seminář další zájemce, získávají slevy ve výši 20-80% z kursu podle počtu účastníků, které pozvou a kteří přijedou.

Termín konání akce se zde objeví v případě, že se již přihlásil dostatečný počet závazných zájemců, k nimž rádi ještě někoho přizveme.

Zářijový rychlokurs 8.9., čas bude upřesněn: SM systém a běh, aneb Běháme bez bolesti.
Pokud si stále lámete hlavu s kompenzačním cvičením a nebo už vás vaše páteř už někdy "zradila", pak určitě přijeďte: Naučíte se skvělé a spolehlivé cvičení, které vás nejen při běhu opravdu podrží a nezabere ani mnoho času. Nebude chybět ani krátký výběh tak, abychom si pověděli a hlavně ukázali, jak nám pomůže v běhání nejen jako zdravotně preventivní, ale zrychlí také náš krok!
Cena: 300,-Kč

Říjnový seminář 12.10. Efektivita tréninku aneb Chci se zrychlit!
Jak se na další sezónu připravit tak, abyste ze svých časů pořádně ukrojili, doběhli v ní rychleji a dále - naplánujte si ji právě nyní! Časté chyby, které vás dosud zpomalovaly - a jak na ně. Běhat raději sám nebo ve skupině, tréninkové plány: proč je dobré si je nechat sestavit a jak moc se jich držet. Co vám může dále pomoci: tepová frekvence, speciální běžecká cvičení, laktátová křivka.
BONUS pro každého účastníka: Sestavíme si svůj tréninkový plán na tři měsíce!
Cena: 800,- Kč

Listopadový seminář 9.11. Jak běhat v zimě (na sněhu, v mrazu, nebo neběhat?)
... alternativy běhu aneb co dělat, když běhat opravdu nejde. Otužování a posílení imunity - kdo je věčně nemocný, nikam nedoběhne. Jak se připravit na jarní závody aneb Až se jaro zeptá, co jste dělali v zimě. A dále: terén versus asfalt, rovina versus kopce, jak skloubit běh s jinými sporty. Posilování celého těla vhodné pro běžce.
Cena: 800,-Kč

Prosincový seminář 7.12. Zadáno (nejen) pro baby
Jak u toho (běhu) vypadám... aneb oblečení a samozřejmě i styl běhu. Krátké dny: Jak běhat, abychom se nemusely bát. Jak přes vánoce nepřibrat a vyhnout se nástrahám (a shodit následky) svátečního obžerství. Jak se orientovat v nabídkách běžeckých klubů. Jak se nebát postavit se na start prvního závodu. Tento seminář bude kratší, pravděpodobně jen dopolední. Bez problémů tak stihnete vánoční pečení a nákupy - a nebo třeba spolu s námi Mikulášský závod v nedalekém Struhařově, pokud se tedy jaksi babsky nezakecáme:)
Cena: 300,- Kč
AKCE: Stáhněte mně o kilo! Pokud přivedete kamarádku, máte to obě o páďo levněji. A pokud navíc donesete nějaký vánoční nebo novoroční recept na něco méně kalorického a zároveň dobrého, zkrátka na pokrm sváteční, ale více běžecký, sem s ním - a ušetříte další páďo:)

Začátky všech seminářů - v 10:00, předpokládané konce do 18:00, s sebou pohodlné oblečení a přezutí na případné cvičení v interiéru a samozřejmě svršky a obutí na výběh do terénu podle aktuálního počasí. Scházet se budeme v budově našeho místního obecního úřadu a na oběd se přesuneme do hospody U držkatý báby, kde už se na nás těší.

-------------------------------------------------------------------------
Jednodenní školení pro Longrun reprezentanty

Průběh: Jednodenní školení (podle počtu účastníků) je možné uskutečnit buďto formou semináře pro několik osob nebo též individuálně. Cena přitom zůstává stejná, neboť individuální lekci lze uskutečnit více na míru, ale v kratším čase. Školení sestává z části teoretické a praktické, a z konzultace na témata a otázky, které vás nejvíce zajímají. Dozvíte se jak vést svou skupinu a jak motivovat běžce v ní, na co si dát pozor a co vše můžete dělat jako reprezentanti a co už je spíše pro trenéry, fyzioterapeuty či jiné kompetentní osoby. Praktická část zahrnuje výběh podle možností účastníků, ukázku běžecké techniky a speciálních běžeckých cvičení, upozornění na nejčastější chyby. Účastníci obdrží Osvědčení.
Individuální školení: 1-2 osoby, předpokládaná délka 2-3 hodiny
Skupinový seminář: 4-8 osob, předpokládaná délka cca 6 hod


Cena: 950,-Kč (zahrnuje školení, studijní materiály, tričko pro reprezentanta, samolepky na auto a přístup na informace pro reprezentanty a trenéry)
Minibalíček, pokud školení nepotřebujete, např. pokud již jste trenéry v oboru: 500,-Kč: (zahrnuje naše studijní materiály, tričko pro reprezentanta/trenéra, samolepky na auto a přístup na informace pro reprezentanty a trenéry)
 
Chci se stát reprezentantem či trenérem

Chcete se stát trenérem?
Pro získání trenérské kvalifikace je třeba být členem atletického oddílu, pro získání trenérských osvědčení nižších stupňů to od r.2012 není třeba. Příslušný kurs si zajistěte přímo u Českého atletického svazu v místech a termínech vypsaných ČAS podle příslušného ceníku. Jako trenéři již můžete vést vlastní trénink své skupiny, sestavovat tréninkové plány apod. Doporučujeme pak už jen zakoupení Minibalíčku reprezentanta/trenéra.


Seznámení s atletickými disciplínami

Pokud jste se rozhodli stát se trenéry, budou vás čekat všechny atletické disciplíny. Pokud jste nikdy nedělali atletiku, nebo jste si alespoň nikdy nezkusili přeběh překážek či skok do výšky, neměli jste v ruce kouli či oštěp, mohly by vás tyto "novinky" v atletických kursech nemile zaskočit. Abyste se tam cítili lépe, doporučujeme alespoň letmé seznámení s atletickým nářadím přímo na stadionu v jednom či několika setkáních. Bába ani Železný z vás nebudou, mezi potenciálními kolegy z řad bývalých atletů se však budete cítit sebejistěji.
Průběh: seznámení se se stadionem a sektory, rozcvičení, běžecká cvičení, ukázka a nácvik jednotlivých disciplín podle možnosti stadionu (překážky, skoky a vrhy).
Předpokládaná délka: 3 hodiny, optimální počet 2-4 účastníci
Cena: Dle možnosti stadionu (pronájem a zapůjčení nářadí, délka tréninku)


Běháme bez bolesti - jednodenní seminář

Aby nás záda nebolela! Bonusem je dále vylepšení techniky, efektivnější krok a potažmo i zrychlení běhu. Naučte se s námi optimální kompenzační cvičení podle metody MUDr.Smíška, odstraˇbte svalové nerovnováhy a vyhněte se tak problémům z nerovnoměrného zatížení!

Průběh: teoretická část - seznámení s lidskou páteří, její anatomie a funkce, patologické stavy a prevence
        praktická část - krátký výběh s pozorováním účastníků a případných odchylek ve správném držení těla, první část cvičení s gumovými expandéry
        oběd a prostor pro dotazy či doplnění - než "slehne"
        druhá část cvičení s expandéry, aplikace do běhu a následný výběh s ukázkou běžecké abecedy, pozorování případných rozdílů před a po cvičení
        prostor pro diskusi, v asmotném závěru zopakování sestavy a relaxace
Předpokládaná délka: 8 hodin
Minimální počet účastníků: 5
Cena: 800,-Kč (dle počtu účaatníků se může lišit)
Akce: Pokud si během semináře zakoupíte gumový expandér v hodnotě 500,-Kč nebo instruktážní  set s knihou a CD(v hodnotě 850,-Kč), máte vše za 1200,-Kč, resp 1500,- Kč

Běháme s kočárkem - jednodenní seminář

Jediná akce svého druhu pro aktivní maminky! Jak skloubit trénink s péčí o dítě, optimální technika běhu s kočárkem, výběr vhodného vozíku. Všeobecné otázky na téma běh v těhotenství a návrat do kondice, na co si dát pozor, tělesná zátěž a laktace.
Děti vezměte s sebou - všechny budou vítány!
Předpokládaná délka: 6 hodin, s dostatečným prostorem pro případné potřeby vašich nejmenších
Minimální počet dospělých účastníků: 5
Cena: 500Kč,- (dle počtu účastníků se může lišit)

Prázdninové minisoustředění - připravujeme