Výstroj a výzbroj - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Posláno od v kategorie Výstroj a výzbroj

Kontaktní čočky jsou v dnešní době nepostradatelné optické zdravotní pomůcky, které prošly

v průběhu uplynulých let značným vývojem. Přední světový výrobci těchto zmíněných

produktů neustále vyvíjejí nové a nové modely, které pomáhají optimálně řešit základní oční

vady. Nejčastěji se tímto způsobem koriguje krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus.

Kontaktní čočky v inovativním pojetí poskytují kvalitní a velmi ostré vidění.

ACUVUE OASYS (6ks)

Zdroj obrázku http://eshop.fokusoptik.cz/kontaktni-cocky/acuvue-oasys-6ks

Při jejích výrobě se využívá těch nejmodernějších technologií, jež jsou stoprocentní zárukou toho, že naše oči

budou dostatečně vyživovány kyslíkem. Tyto čočky jsou lehké, komfortní, flexibilní a

naprosto bezpečné. Mohou se pochlubit extra tenkými okraji a ultra hladkým povrchem.

Zkrátka kontaktní čočky pasují do každého oka. Tyto zdravotní pomocníci nám perfektně

poslouží nejenom při práci v kanceláři, ale i při volnočasových aktivitách. Lze s nimi

provozovat jakýkoliv sport, jako je například běhání, cyklistika, in-line bruslení, basketbal,

volejbal, tenis, badminton, squash, golf, plavání, jachting, potápění, surfing atd. Ideální se

hodí také pro turistiku, horolezectví, motocross, rallye, rafting, paragliding, bungee jumping a

mnoho jiných sportů.

Focus Dailies All Day Comfort (30ks)

Zdroj obrázku: http://eshop.fokusoptik.cz/kontaktni-cocky/focus-dailies-all-day-comfort-30ks

 

V nabídce kontaktních čoček si můžeme vybrat jedinečné modely s UV ochranou, se kterými

budeme naprosto spokojeni. I když ty nemohou zcela nahradit sluneční brýle, přesto nám

dokážou výtečně zpříjemnit pobyt venku. Zajímavou alternativou jsou i jednodenní kontaktní

čočky. Poohlédnout se můžeme po 14 denních čočkách, modelech na noc i den či měsíčních

kontaktních čočkách. V kurzu jsou i konvenční kontaktní čočky.

Tato neobyčejná výbava je k dostání v měkké a tvrdé verzi. Měkké čočky se pohodlně nosí a

snadno se do oka aplikují. Ovšem jsou vyrobeny z náchylnějšího materiálu, na kterém během

dne ulpívá lipidová a proteinové usazenina. Tyto produkty si lze pořídit za příznivou cenu.

Zatímco tvrdé kontaktní čočky dominují odolností, stabilním tvarem a neměnnými optickými

vlastnostmi. Vytknout jim lze jenom to, že mají nižší propustnost CO2. Jedinec si na ně bude

muset déle zvykat. Tyto čočky jsou mnohem dražší.

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
Počet zobrazení: 98470
0

Konečně zimní fivefingers! Dobrá zpráva pro všechny, komu se nechce na zimu zase do bot: řádně vyteplené pětiprsťáky čtyřmi vrstvami, včetně neoprénu umožní "bosý" běh při teplotách o dalších několik stupňů nižších, než dosavadní modely.

První překvapení čekalo už při zkoušení-leze se do nich dosti složitě, ale při dalších pokusech již lépe. Bylo také třeba sáhnout po botě o číslo větší, než obvykle. Podrážka (zde typicky krosová s drápy) je stejná jako u ostatních typů, ale svršek ze čtyřech vrstev vcelku logicky ubere na prostoru. Neopren sahá malinko výše než u ostatních modelů a zprvu se zdálo, že bude tlačit na achilovky, ale nestalo se tak. Jak se zahřejí na provozní teplotu, přizpůsobí se přesně na nohu, nepadá do nich nepořádek a drží příjemně teplé mikroklima. V teplotách mezi osmi a dvanácti stupni v nich je v nich při intenzivním pohybu až téměř horko:), když ale chvíli stojíte, tak je to akorát-v ostatních už by byla zima. Teploty pod bodem mrazu zatím nenastaly, s dalším testováním se tedy ještě ozveme, až přijdou plískanice, sníh a opravdová zima.

Aktivně jsem je otestovala na závodech, a to hned dvakrát: na Říčanském lesním běhu a horském běhu Rubenczal s 22km po Krkonoších s tisícimetrovým převýšením a ani v jednom případě nezklamaly. Zvládly i brutální seběhy po horských cestách, kde to celkem bez okolků pustím (z kopce to tedy zvládám daleko lépe než nahoru). Snad jen po navlhlém kamení to dost klouzalo, to ale každému, ať měl na nohách cokoliv. Únava po takovém výkonu byla tomu úměrná, ale nebolely mně nohy jako takové, tedy oblast prstů, klenby apod.byla úplně v pohodě i druhý den. Také kratší a více frekvenční krok, umožňující plynulé přechody mezi chůzí do prudkých kopců a různě rychlým během podle terénu, se v tu pětiprstech hodí obecně lépe, než příliš dlouhý odrazový krok s překonáváním následných větších brzdných sil.

Oštítkováno: Tipy
Počet zobrazení: 1324

Nevěříte? Právě jsem v několika trénincích otestovala novou botu NIKE FREE FLYKNIT. Nevypadá vůbec špatně. Snoubí v sobě prvky bosého běhu s prvkem podpory, tedy ideální pro začátek, pokud chcete noze zhýčkané dlouholetým běháním ve vselijak polstrovaných botách dopřát přirozenost a svobodu pohybu. Bota vypadá tak trochu jako ponožka s podrážkou - a jako taková se dá doslova navléci. Kolem paty nemá žádný opatek, zadní část je tvořena stejným materiálem jako celý svršek. V botě nehledejte ani jazyk - onen velmi pružný materiál, který na noze drží jako druhá kůže, jej vlastně ani nepotřebuje.
Žádné švy, které by tlačily, noha v ní dýchá a nezapařuje se. Mimochodem - vědeli jste, ž v klasických botách se noha zahřeje až na 50 stupňů? To se to pak daří nejrůznějším houbičkám a bakteriím z rodu Pseudomonas, brr. Bosá noha, nebo v takovém obutí, v němž může dýchat, je v daleko větším bezpečí a mrňavé potvůrky si na ni zpravidla nedovolí.
Tkaničky tu slouží prakticky spíše na dotažení, máte-li hodně úzkou nohu, případně na ozdobu-že je to přece jen bota. No a pokud se chystáte na závod, tak si do nich můžete přidělat čip:) Širší noha s vyšsím nártem by se v nich mohla cítit trochu utažená, i přes dobrou pružnost svršku - toto je třeba v tomto případě raději vyzkoušet. Skvělé je rovněž, že ani naboso do nich nepadají kamínky ani jiné nepříjemné smetí.

Oštítkováno: Tipy
Počet zobrazení: 1388

Jestli se chci svou někdejší výkonnost zpět, budu se muset chtěj nechtěj k běhání v pásu vrátit. Testování jednoho Ironmana v dámském provedení tedy skutečně přišlo jak na zavolanou. Pás by měl být hladší i kompatibilní s jinými modely.
Tento model z kategorie „střední” fitness řady zaujme svým designem a růžovou barvou, která mi okamžitě padla k letním šatům téže barvy, které jsem právě měla na sobě. Dámy, které růžovou zrovna nemusí, si mohou vybrat i z jiných barev cenově dostupného a snadno ovladatelného sporttesteru. Není to žádný orloj, dobře vypadá i na velmi štíhlém zápěstí.
Poměrně brzy jsem se zorientovala v menu a navolila údaje odpovídající věku, sportovní úrovni a tak dál. I přes tři děti a spoustu práce se během několika dní seznamuji s většinou funkcí. Pravda, někdy se mi to poplete. Jsem totiž zvyklá na jinou značku, takže automaticky sahám po jiných čudlících. Pás se zapíná na straně, dobře drží, a co bylo důležité, zdá se, že nedře.
Odjíždím na chalupu, kde si vždycky udělám takové malé soustředění, převážně na objem. Za 11 dní tu naběhám 188km. Zaznamenám většinu tréninků, občas zapomenu. Ihned jsem přistižena, že se vlastně asi flákám a i ve volném tempu jsem - prostě pomalá. Díky sporttesteru se srovnávám ve všech zónách a znovu "kalibruji" pocity těla.

Oštítkováno: Tipy
Počet zobrazení: 1357

Se sporttesterem už několik let téměř neběhám, ačkoliv jej zájemcům o lepší výkon i postavu obecně doporučuji. Ty odřeniny na jistých místech byly prostě příšerné a přišlo mi, že s každým narozeným kojencem je to ještě horší.

Když jsem na sebe natáhla pás jednou za čas při maratónu, kdy se hlídání tepovky opravdu vyplatí, léčila jsem se z toho týden a těch pár desítek tisíc kroků v poměrně obstojném tempu (v průměrném čase několika posledních maratónů okolo 3:30) mi v místech snímacích elektrod nechalo nepěkné jizvy ještě v době, kdy už mně nohy po závodě dávno ani trochu nebolely. A to jsem relativně nedávno měla ten nejnadupanější model sporttestru, propojený s počítačem, k tomu "tacháč" v podobě GPS, přičemž mně jeho výstupy a tím pádem celý tréninkový proces v barevných křivkách na monitoru vždycky bavilo sledovat a výkonnost šla ohromně nahoru. V roce 2009 jsem vylepšila všechny své časy od 150 m po maratón, včetně desítky pod 40 minut. Tedy- tohle "dělo" mám stále, ale jen jako o trochu lepší stopky...

Oštítkováno: Tipy
Počet zobrazení: 1204
Posláno od v kategorie Výstroj a výzbroj

Poslední červnovou sobotu jsme se sešli na Ladronce, abychom se ještě před prázdninami naučili běhat s holemi. Jak jinak, než s Milanem Kůtkem, skvělým propagátorem nordic runningu. Až jsem litovala, že se musím utrhnout dřív, abych se stihla přemístit na ligu:)

Právě léto je čas vyzkoušení tréninkových novinek a na svých cestách se můžeme dostat i do terénu, v němž se nám to bude skvěle hodit. Odlehčíme nohám a dáme si pěkně do zbytku těla. Po ligové trojce po mi po nich skočily svě atletky, když jsem jim hole a nově nabyté kousky s nimi krátce ukázala:)

Milan je skvělý učitel, i povoláním - a tak nám to šlo pěkně od začátku, od prvních kroků až po žabáky, končilo se lehkým výběhem do terénu.

Jak to probíhá: 1)nejdříve jsme se prošli, abychom našli správný rytmus v chůzi a lehkém klusu.

2) Další kroky byly: krátké zrychlení, poté silnější záběr rukama. Super, tam, kde má být triceps, bude opravdu triceps - a ne sulc!

3) Krátce jsme se proběhli, abychom vše nově poznané vystřídali.

4)Nechyběly ani techniky přenášení holí v místech, kde to s nimi nejde-na asfaltu nebo kamenité cestě, dva způsoby na krátkou i delší vzdálenost.

5) Protahování s holemi je velmi příjemné, uvolní páteř a svaly(a funguje jako dobrá kamufláž, když už nemůžem:)). Protažení je příjemné i důležité-páteř bederní i krční se zbaví napětí a když opět vyrazíme srovnaní, je to znát. Hole navíc nedovolí se při některých cvičeních zvyseně prohnout, což je skvělé hlavně pro ty, co si při běhání s sebou nosí pořádnou hyperlordózu a pro mne i nový způsob, jak své svěřence hyperlordózy zbavit.

6) Následovala běžecká abeceda a odrazy-fakt to jde! Pravda, při té abecedě musí ruce zatraceně rychle makat, aby stíhaly frekvenci nohou. Žabák mne příjemně překvapil, je sice vyšší a delší, ale náraz je o něco menší. Super bude i „sjezdařské” posilování - milé dámy, konečně něco na problematické partie!

A krátký výběh do terénu, včetně běhu z kopce i do kopce. V kopci hole pomohou opravdu hodně. Dobrou vychytávkou je odlehčit nohy, zátěž přehodit na vršek a běžet i bez holí tak, jako bychom je měli. Ostatně tak nějak by se kopce měly běhat - prakticky skoro ne nohama, po rovině to může pomoci i v závodě, když už mají nohy dost.

To vše sledoval taky sedmiměsíční Dalibor, který si v čase našeho semináře v poklidu lezl kolem, nebo koloval střídavě v náruči všech účastníků. Hole samozřejmě nezapomněl ochutnat, hned se u nich stavěl a vypadalo to, že se na nich asi taky naučí běhat..

je dobré běh s holemi pod dohledem vyzkoušet, a pak už je vyhráno... 
http://www.behsholemi.cz/akce-prakticka-vyuka/kde-se-naucit-spravne-behat-s-holemi/

a na závěr několik fotografií 

Oštítkováno: Tipy
Počet zobrazení: 2118
0

Jak se běželo legendárnímu běžci 42 km naboso? Určitě dobře, když dvakrát vyhrál olympiádu. A jak se běhá v botkách-nebotkách pojmenovaných pávě po něm! Naprosto úžasně! Pravda, na maratonskou trať jsem s nimi (zatím?) nevyrazila, ale v testovaném modelu Vibram BIKILA jsem už naběhala nějakou tu stovku kilometrů a vyhrála také několik závodů.

Počet zobrazení: 1740
0

Pětiprsťáky 2Pětiprsťáky mi přišly zajímavé, už hned jak jsem viděla jejich obrázek v propagačním letáčku na Behej.com a o pár měsíců tamtéž jsem si také pořásně přečetla článek i s diskusí jak přímo o fivefingers, tak o výhodách běhání naboso i nevýhodách většiny typů běžeckých bot.

Počet zobrazení: 1307
0

Dalším z testovaných modelů s pěti prsty je Treksport. Tato super botka perfektně sedí na noze - suchý zip přes nárt na pásce, která jde i okolo paty je vynikající skloubení obou výhod - pásku přes nárt a upevnění přes patu. Tak noha zejména ve vyšších rychlostech nelítá a ani z doby "aklimatizace" jsem nezaznamenala jediný puchýř.

Počet zobrazení: 986
0