Jak jsem si chtěla povídat - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Jak jsem si chtěla povídat

Posláno od v kategorie Vaše příspěvky
 • Velikost písma: Větší Menší
 • Počet zobrazení: 1397
 • Přihlášení k odběru novinek
 • Tisk

zuzkaPIMMůj běžecký život je kratičký. Závodní kariéru jsem začala psát před týdnem na hobby běhu We Run Prague a hned na to pokračovala kratší ženskou tratí na Mattoni Grand Prix. Co se týče teorie, načteného mám dost. S chutí jsem po dlouhých večerech brázdila weby a hltala, co psaly nadšené běžkyně.

Líbily se mi příběhy, kde si i při závodě běžci popřejí hodně zdaru, prohodí cestou pár slov, podpoří se a dodají si síly na posledních metrech. O tom to přeci je. Užít si běh do posledního kroku nejenom sám, ale i s ostatními, co se do party přidali. Bonusem je zlepšení času či překonání svých limitů. V tomto duchu do svých závodů nastupuji. Už na startu v balíku neskutečného množství lidí se snažím sem tam hodit slovo do pranice. Moje první desítka se běžela jak z pohádky. Tempo akorát, úsměv na rtech a ještě čas se rozhlížet kolem sebe a užít si běh středem Prahy. Povídat si není moc s kým, lidé kolem mě se střídají rychle a navíc kamaráda na pokec už většinou mají. Někteří předběhnou mě, některé zase já. Atmosféru běhu si vychutnám do sytosti a euforie ze závodu se mě drží celý zbytek víkendu. Takto nadšená a natěšená se vydávám na svůj druhý závod v životě. Už příprava ke startu je jiná. Minulý týden jsem stála na samém chvostu běžeckého štrůdlu, nyní jsem téměř pod startovní bránou. Vedle mě stojí moc milá maminka, se kterou si notujeme o běhání a závodění, a tak si to napjaté čekání na výstřel zpříjemňujeme. Naladím se na pokec a vybíháme.

Snažím se držet tempo, a tak mě předbíhá jedna závodnice za druhou a mamince ze startu vidím jen záda. Nenechám se vykolejit a držím se na uzdě. Kapely hrající závodnícím do rytmu mě trochu překvapují svým výběrem cajdáků a tak nechápavě kroutím hlavou a střídmě komentuji - můj první pokus o konverzaci. Podle tváří okolo to ale nikoho jiného asi nerozhodilo. Po prvním kilometru sousedce zrovna běžící vedle mě nadhodím udičku, ale slečna se na mě jen nechápavě podívá a praví Ahoj. To si všimnu sluchátek v uších a je mi jasno. Na druhém kilometru už v protisměru míjím vedoucí africké závodnice a přidávám se k potlesku a podpoře. Holky to drtí. Za obrátkou dobíhám kamarádskou maminku ze startu. Skládám jí poklonu, že ani dohonit ji nemůžu. S úsměvem mi řekne, že už toho má plné zuby, popřeje štěstí a vypustí mě vpřed. Tam kde se míjí štrůdly v obouch směrech se rychlejší kamarádky zdraví s těmi pomalejšími. Škoda, že nikoho neznám, taky bych si poplácala dlaněmi. Na zpáteční cestě se ještě snažím s někým prohodit slůvko, ale nesetkám s úspěchem. Divácká podpora je ale úžasná, hlavně pokud mají v závodě někoho blízkého či známého. Bohužel svoje kluky na trati přeběhnu bez povšimnutí a to mě neskutečně mrzí a zůstává ve mě ještě dlouho po závodě. Pár stovek metrů před cílem pak předbíhám holčinu, která už přešla do chůze. Je mojí povinností ji podpořit a proto neváhám a snažím se jí alespoň pár slovy vlít energii do žil. Běžím, běžím a ta nemohoucí holčina mě tryskem předbíhá. Potvora jedna :). Tak to asi pomohlo, bod k dobru. A to už jsem v cíli. Díky milé duši, kterou jsem potkala už na startu, je pocit ze závodu hned o stupeň lepší. Mrzí mě jen, že jsem takových nepotkala při závodě víc. Ale je to pětka, asi příliš rychlý závod na povídání. Uvidíme, jestli mě tak pro ten pokec nezlákají spíš delší tratě :D.

Odpovědi (0) Přejít do diskuze >

K tomuto článku zatím není žádná reakce.

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
0