Ztuha, ale přece-aneb musí to jít!!! - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Ztuha, ale přece-aneb musí to jít!!!

Posláno od v kategorie Aktivní mateřství
 • Velikost písma: Větší Menší
 • Počet zobrazení: 1128
 • Přihlášení k odběru novinek
 • Tisk

Dalibor je na světě skoro dva měsíce. A já se jen horko těžko snažím nalézt jakous takous kondici. Moc mi to tedy nejde. Navíc se mi ještě připletly do cesty vánoce-svátky klidu, pohody,návštěv v obou směrech a taky obžerství.

Zkrátka, tělo vůbec nejeví ochotu ke spolupráci. Probouzí se ztuhlé, rozlámané, nevyspalé...několikrát za noc. Ou, ou, ou. Stále ještě obtěžkané dvěma třetinami váhy, co jsem s Daliborem nabrala. S jeho sourozenci to šlo dolů takřka hned. Ou, ou, ou.

Zatímco s Ladou jsem po 5 týdnech uběhla desítku pod 44, po 7 udělala výmyk, po 9 na pardubickém půlmaratónu zůstala za osobakem necelých 5 minut a ještě týž rok se vrátila do extraligy, teď je to trochu jinak.

Okolí mi čím dál připomíná, že mi taky není dvacet. Snad jsem proboha za ty necelé dva roky od narození Lady nezestárla natolik...že se zafuním po několika desítkách rychlejších metrech a svoje tréninkové kolečko ne a ne zrychlit. Pořád mi to "běhá" asi tak jako v nějakém šestém, sedmém měsíci. Ou, ou, ou.

A to se chci letos zrychlit. V květnu mám v plánu běžecký desetiboj a vůbec, chci zkusit kratší tratě. Už úplně dlouhé mi moc nesvědčí a dám si je asi až po sezóně. Takže maximálně desítku. A trochu zaposilovat. To si slibuji léta,jen se k tomu jaksi nedostanu. I ta cvičení, co jsem vedla, teď nedám. To mně aspoň nějak drželo pohromadě, nějaká síla, kompenzačky. Sama se nedonutím a uvrtat se na dva večery v týdnu se třemi mrňousy je nad mé síly. Letos mi nějak "nevyšlo" ani to, co mám za sebou úspěšně dvakrát a doporučuji všem maminkám, co chtějí rady a tipy, jak se dostat co nejdříve do formy. A tak osvědčený postup pánevní dno-šikmé břišní, celé tělo včetně jeho držení, zůstal jen v mé hlavě a dostala jsem se k tomu jen sporadicky. Doufám, že se mi to nevymstí. Ou, ou, ou.

Jo,jsem že stejného masa a kostí jako jsme všichni, tedy spíše všechny. Možná teď tyto řádky čtou maminky, kterým mé někdejší návraty připadaly jako z jiné planety. A tedy nereálné, a tak se možná do cvičení, běhání a jiných oblíbených aktivit raději nepouštěly. Teď mi to připadá taky tak. Tolik pro uklidnění většiny...a zároveň výzva: nevzdávejte to! Já to taky nevzdám.

Na jednom z posledních běhů, kdy jsem si připadala jak hodně nakopnutý hlemýžď, mně plácl za ucho nápad, jak z toho ven...

Odpovědi (2) Přejít do diskuze >

 • Napsal(a) Vanda Březinová-Kadeřábková v pátek, leden 18 2013, 06:05 PM · #
  jasně, tak kdy to příští týden dáme? bacila jsem snad zlikvidovala, a těším se (jestli máš toho jednomístného babyjoggera, tak ho vezmi, já dám Ladu do Berušky a dáme si okruh:)) doufám, že nožky ti už po těch křečácích běhají
 • Napsal(a) Kamila Skalinová v úterý, leden 15 2013, 01:43 PM · #
  Ahoj Vando,
  neboj to přijde, chce to trpělivost. Já jsem po dvou operacích křečových žil, teď nemůžu opět dva týdny sportovat, to samé bylo v prosinci, do toho vánoce...
  Těším se moc, až zase začnu pořádně běhat. Ozvu se, myslím, že budeme na podobné úrovni (já možná horší).
  Měj se krásně a zatím ahoj,
  Kamila Skalinová

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
0
Oštítkováno: Maminky Začínáme běhat
je, to je super:)
já si ted dala bezecky desetiboj, narocny ale pekny. Tak at to beha i dále, a samoyrejme i fotečky vítány!