Ztuha, ale přece(3.): Blýská se na lepší časy...? - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Ztuha, ale přece(3.): Blýská se na lepší časy...?

Posláno od v kategorie Aktivní mateřství
 • Velikost písma: Větší Menší
 • Počet zobrazení: 1167
 • Přihlášení k odběru novinek
 • Tisk

Ne, není řeč o nedávných volbách. Ty už totiž hůře dopadnout nemohly. GRRR! Ale přibývá okamžiků, kdy už snad tělo konečně přestává stávkovat. Aspoň se mi to zdá, než zjistím, že to zase někde drhne.

Tak třeba váha. Pořád ne a ne dolů, drží se tak na úrovni nějakého sedmého měsíce, potvora jedna. A tempo tím pádem taky. Je rozdíl s sebou vláčet nejakých šest, sedm kilo navíc - nebo ne. Zima ukládá špeky a ty lákadla co zbyly z obžerství konce roku taky nic moc. Navíc děti občas něco nedojedí, no, přece to nevyhodím. DOOOOST!

WEG MIT DEM SPECK! Německy neumím, ale tomuhle rozumím. S nápisem na triku několika běžců z Drážďanského maratónu jsem se ztotožnila. Do konce února moje váha bude začínat pětkou! Jediné, co mně potěšilo, je aspoň o trochu více svalové hmoty a lepší poměr svaly-voda-tuk. Dobrý začátek. Přece s sebou nebudu tahat toho michelína, co zpomaluje tempo a hyzdí tělo. Nikdy jsem TO na sobě neměla a taky si nenechám zničit klouby. Do léta chci svých 55 kilo. NAPOŘÁD!

Takže si na talíř raději nedávám, počkám až co zbyde po dětech a teprve pak se podle situace přiměřeně doplním. Více piju. Není to ovšem vždy lehké na to nezapomínat. Hlavně když nevím, kam dřív skočit. Jeden řve, druhý se pokadí, třetí něco rozlije a noťas s rozdělanou prací už mi poněkolikáté usnul, když se mnou nic nebylo.

Někdy zvládnu i dvoufáz, běh i posilovnu. Děsně pomalý běh, jen málokdy se mi daří zrychlit. Hraju si s technikou a hledám efektivní krok. Přibývá chvil, kdy se zase začínám cítit jako běžkyně. Jistě, ale taky pomalu.

 

Taky v posilovně se už na sebe můžu podívat. Navléknu bolerko (jsem tu naštěstí obvykle sama) a zjišťuji, že čím správněji provedu cvik, tím pevněji se cítím, lépe zaberou ty správné svaly a méně toho "leze"- někdy už se to blíží tomu, jak by to mělo vypadat. Ještě, že vím, co má zabrat a jak na to. Přidávám další cviky, ať se to prostřídá, včetně těch dynamických.

Jen pořád nemohu UDĚLAT VÝMYK, achjo. Neuklidní mne ani fakt, že ve čtyřiceti ho moc lidí neudělá a jak sami tvrdí, nedali ho ani na střední škole. Pro mně je to ale jeden z tréninkových ukazatelů, jakýsi signál, že tělo už zase trochu funguje. S Ladou jsem ho udělala po sedmi týdnech, a teď už je to deset. Obden jsem pod hrazdou a nic. Dalibor byl větší, já vím. Ale výmyk dáme!

Až dnes, konečně, napopáté se mi to podařilo!!! Předcházela tomu hypnotizace hrazdy a důvěrný rozhovor se všemi zúčastněnými tělesnými komponentami. "vyhoupnu se až nahoru-stoupám nahoru-jsem nahoře," řekla jsem si snad stokrát. UDĚLÁM TO, MÁM NA TO, MOJE TĚLO TO ZVLÁDÁ...PŘESVĚDČUJI SE. A daří se to! Od hrazdy zpět ke kočáru bych nejraději metala přemety. To jsem nikdy neuměla a tak uháním s mocným "JOOOO!", že někde jistě spadlo pár chudinek vran ze stromů. Z radosti si dám...dva dílky čokolády. Postupně mizí celá. Achjo...


 

Odpovědi (1) Přejít do diskuze >

 • Napsal(a) Zuzana Odstrčilíková v neděle, únor 03 2013, 12:55 PM · #
  Při čtení článku mi nezbývá než se upřímně smát a těšit se tím, že stejné problémy má i někdo jiný. Věta o dětech kdy, jeden řve, druhý se pokadí a třetí něco rozlije je jako o nás.... K tomu výmyku gratuluji! Já jsem ho udělala jen jednou v životě na střední. (vždy je totiž můj zadek a strach větší než odhodlání ho vyzkoušet :-). Držím ti pěsti, ať se rychle zlepšuješ (a zužuješ) a ráda si přečtu zase nějaký povzbuzující článek!

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
0
Oštítkováno: Těhotenství
je, to je super:)
já si ted dala bezecky desetiboj, narocny ale pekny. Tak at to beha i dále, a samoyrejme i fotečky vítány!