Long Run Životem: Hurá do další kategorie! - Články Longrun.cz

Články Longrun.cz

Všechny články, které kdy byly publikovány na serveru Longrun.cz.

 • Úvod
  Úvod Zde najdete seznam všech napsaných článků.
 • Kategorie
  Kategorie Zde najdete seznam všech kategorií.
 • Štítky
  Štítky Zde najdete seznam všech použitých štítků.
 • Blogeři
  Blogeři Zde můžete hledat své oblíbené autory.
 • Týmy
  Týmy Zde najdete články autorských týmů.
 • Přihlásit se

Long Run Životem: Hurá do další kategorie!

Posláno od v kategorie Upoutávky
 • Velikost písma: Větší Menší
 • Počet zobrazení: 1119
 • Přihlášení k odběru novinek
 • Tisk

A léta běží. Všem stejně. Včera v 16hod a 36 minut jsem tak vstoupila do další z pětiletých kategorií. Zatímco náš nejmenší drobeček před několika dny oslavil 5 měsíců, já už rovných 480.

Ani veteránské embryo už nejsem. Rovnýma, občas bolavýma nohama jsem vyskočila z nejmladší kategorie. Poslední dobou se také vyrojila spousta (ne vždy) mladších bab, co se mezi nimi propadám stále hlouběji do startovního pole. Ještě ale nejsem za zenitem. Nejpozději až mně špunti konečně zase nechají pořádně vyspat, blýskne se na lepší časy a pořádně si zazávodíme. Motivace pro všechny!

Je to hodně? Jak pro koho. Jak praví klasik: jsou mezi námi dvacetiletí starci a osmdesátiletí mladíci. Mezi námi děvčaty tomu není jinak. Máme toho ještě spoustu před sebou,že? Mnozí z dříve narozených atletů s plnými skříněmi medailí z vrcholných světových soutěží, touto dobou teprve začínali běhat. Jiní netušili, že běhat ještě začnou. Na dobré výkony jestě není pozdě, i když asi i ten největší optimista (včetně mně) zažívá chvíle, kdy si připadá jako vyždímaný citrón a taky se tak tváří...

Když mi bylo asi 25, trenér Tonda Kábele mi o veteránské atletice říkal. Ti, kteří se tomu tenkrát jen zasmáli, už většinou taky neběhají. Já už tenkrát věděla, že je to přesně pro mně. Na dráze i mimo ni potkávám řadu skvělých lidí, naladěných na stejnou vlnu. Ve valné většině kolem sebe vyzařují spoustu pozitivní energie. Ve valné většině je to také naše volba, jak se svým životem a jeho energií naložit. Která z cest je lepší: rezignovat a spláchnout to pivem, nebo mít nějaké ušlechtilejší cíle?

Kdesi jsem četla super postřeh-srovnání lidí s auty. Můžeme být starými zflikovanýni kraksnami, nebo dobře udržovanými veterány, kterým to stále dobře jezdí a za nimiž se každý rád podívá...

Odpovědi (1) Přejít do diskuze >

 • Napsal(a) Zuzana Odstrčilíková v neděle, duben 21 2013, 07:26 PM · #
  Gratuluji Vando ke krásným kulatým.... A klobouk dolů, mít ve čtyřiceti miminko - a malé děti - je opravdu náročné. Jsem sice o 8 let mladší, ale i tak už z toho blázním (a to náš nejmladší měl teď už rok). Ještě že jsem před 8 měsíci objevila způsob načerpání endorfinů :-) Tak s chutí během do dalších let!

Rychlá odpověď

Pro možnost účastnit se diskuze se nejprve musíte přihlásit. · Přihlásit se · Registrovat
0
Oštítkováno: Congratulations
je, to je super:)
já si ted dala bezecky desetiboj, narocny ale pekny. Tak at to beha i dále, a samoyrejme i fotečky vítány!